PFROŻ apeluje o refleksję i upowszechnienie wypowiedzi papieża Franciszka do Polaków o ochronie życia

by Przemysław Radzyński
– Pragniemy umacniania kultury solidarności, troski i silnych więzi międzyludzkich. Dziękujemy za słowa Ojca Świętego i jego marzenie, że „Polska będzie ziemią, która chroni życie…” – napisała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia w apelu „o refleksję i upowszechnienie wypowiedzi papieża Franciszka do Polaków o ochronie życia”.

20 marca w czasie audiencji generalnej odczytano słowa Ojca Świętego Franciszka do Polaków: „Serdecznie pozdrawiam Polaków. Co roku 24 marca obchodzicie w Polsce Narodowy Dzień Życia. Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych. Z serca wam błogosławię”.

– Te proste słowa padają w czasie, gdy trwa niezwykle agresywna kampania na rzecz wprowadzenia swobody aborcji w Polsce, która pragnie zniszczyć dorobek wolnej Rzeczypospolitej w zakresie ochrony ludzkiego życia, uderzyć w zdrowie prokreacyjne kobiet oraz prawo do życia osoby ludzkiej w pierwszej, prenatalnej fazie je życia – zwraca uwagę zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

– My pragniemy kultury afirmacji ludzkiego życia; pomagania, gdy kobieta w ciąży lub jej rodzina znajdują się w trudnej sytuacji. Pragniemy umacniania kultury solidarności, troski i silnych więzi międzyludzkich. Dziękujemy za słowa Ojca Świętego i jego marzenie, że „Polska będzie ziemią, która chroni życie…” – napisali przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pro-life zrzeszonych w PFROŻ.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia działa od 1992 r.; zrzesza kilkadziesiąt organizacji chroniących życie oraz prorodzinnych. W 2012 roku za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego.


Apel w formacie PDF