Konferencja nt. prawa do życia w kontekście projektów liberalizujących aborcję (zapowiedź)

by Przemysław Radzyński
W związku z rozpoczynającą się w Sejmie dyskusją nad projektami ustaw liberalizującymi dostęp do aborcji, zapraszamy 9 kwietnia o godz. 12-tej na konferencję prasową: „W obronie konstytucyjnych praw do życia, macierzyństwa i rodziny”. Organizatorem konferencji jest Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia.

Podczas konferencji: „W obronie konstytucyjnych praw do życia, macierzyństwa i rodziny”, która odbędzie się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, we wtorek 9 kwietnia w godz. 12 – 13, wystąpią:

  • Prof. Andrzej Zoll – prawnik, prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1993 – 1997, rzecznik praw obywatelskich w latach 2000 – 2006
  • Dr Robert Pietras – specjalista ginekolog-położnik i seksuolog
  • Ewa Kowalewska – przedstawicielka zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia oraz dyrektor Human Life International Polska
  • Antoni Szymański – socjolog, senator VI i IX kadencji
  • Moderacja: Marcin Przeciszewski – red. naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Konferencja dotyczyć będzie problematyki praw do ochrony ludzkiego życia, zdrowia i macierzyństwa, rodziny oraz działania zgodnie z sumieniem w kontekście zbliżającej się debaty w Sejmie nt. projektów poselskich zmierzających do zmiany ustawy o planowaniu rodziny w kierunku liberalizacji aborcji na żądanie.

Zgłoszenia uczestnictwa, zawierające imię i nazwisko prosimy kierować na adres e-mail: [email protected] do dnia 9 kwietnia (wtorek) do godz. 9.00.

Wydarzenie będzie także transmitowane na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube:

You may also like