Prezes PFROŻ: Niszczy się cywilizację życia, która była budowana z dużym trudem przez lata

by Przemysław Radzyński

Niszczy się cywilizację życia, budowaną z dużym trudem przez lata. Mamy głęboką nadzieję, że te ideologiczne ustawy, obliczone na skrajną lewicę, po prostu nie przejdą. Liczymy na to, że Polska jako ojczyzna św. Jana Pawła II, jest silniejsza od ideologii cywilizacji śmierci – mówił Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, komentując w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja zapowiadane zmiany dotyczące liberalizacji przepisów ws. zabijania nienarodzonych dzieci.

Rząd Koalicji 15 października zapowiada legalizację zabijania dzieci nienarodzonych do 12. tygodnia życia w łonie matki.

– Projekt, który ma być zgłoszony, jest kompletnie niekonstytucyjny. Wiemy o tym po wyroku Trybunału Konstytucyjnego prof. Zolla z 1998 roku. Tego typu zapowiedzi generalnie sprawiają, że boimy się, iż ten rząd nie będzie przestrzegał konstytucji – zwrócił uwagę Jakub Bałtroszewicz.

Jednym z kroków do pełnej legalizacji tzw. aborcji było wprowadzenie dostępu do pigułek „dzień po” bez recepty od 15. roku życia. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystosowała do Rzecznika Praw Dziecka apel o opinię w tej sprawie.

– Dochodzimy do sytuacji, w której podawanie jakiegokolwiek lekarstwa dziecku przez szkolną higienistkę musi być konsultowane z rodzicami, a podawanie antykoncepcji awaryjnej nie. Generalnie rodzice powinni przynajmniej wyrazić oburzenie w sytuacji, gdzie rząd dopuszcza taką możliwość – stwierdził gość „Aktualności dnia”.

Tabletka „dzień po” to w istocie silny specyfik hormonalny. Jej używanie może doprowadzić nawet do niepłodności.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy rządów ekipy Donalda Tuska do sejmu trafia wiele projektów, które godzą w ludzkie życie. Mowa o finansowaniu in vitro z budżetu państwa, zwiększeniu dostępu do pigułek „dzień po” oraz legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych.

– Niszczy się cywilizację życia, budowaną z dużym trudem przez lata – ocenił Jakub Bałtroszewicz.

Jedyną nadzieją jest prezydent. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystosowała apel do głowy państwa o zawetowanie ustaw dotyczących tzw. aborcji i pigułki „dzień po”.

– Mamy głęboką nadzieję, że te ideologiczne ustawy, obliczone na skrajną lewicę, po prostu nie przejdą. Liczymy na to, że Polska jako ojczyzna św. Jana Pawła II jest silniejsza od ideologii cywilizacji śmierci – mówił działacz pro-life.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, zaproponował nowennę w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitewna inicjatywa ruszy 16 marca, a zakończy się 24 marca, czyli w wigilię Dnia Świętości Życia.

– Jest bardzo ważne, żeby się w nią włączać. Jako katolicy powinniśmy znać potęgę modlitwy. Wielu ludzi mówi: „A cóż ja mogę zrobić dla sprawy ochrony życia?”. Bardzo wiele, dlatego że dzięki modlitwie trwamy i możemy działać. Zachęcam wszystkich ludzi, by włączyli się w tę nowennę – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Całość rozmowy jest dostępna [tutaj].

Źróło: radiomaryja.pl

You may also like