Europejczycy dziękują Polsce za poszerzenie prawnej ochrony życia

by admin
Przedstawiciele ponad 20 krajów Europy podziękują Polsce za poszerzenie prawnej ochrony życia w czasie konwencji Federacji ONE OF US „Europa wierna ludzkiej godności”, która 7 maja odbędzie się w Brukseli. Europejscy pro-liferzy są wdzięczni za polski przykład dla innych krajów naszego kontynentu.

Organizacje zrzeszone w Europejskiej Federacji ONE OF US przygotowały m.in. krótki film, na którym przedstawiciele państw Starego Kontynentu w miejscach charakterystycznych dla swoich krajów trzymają transparenty z napisem „Dziękujemy, Polsko!” (np. Włosi pod Koloseum a Francuzi pod Wieżą Eiffla).

Autorzy klipu informują, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia” (art. 38 Konstytucji RP) i podkreślają, że dotyczy to zarówno nienarodzonych dzieci, jak i uchodźców wojennych. Przypominają, że w 2020 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na niepełnosprawność dziecka jest niezgodna z Konstytucją, co z kolei spotkało się z potępieniem przez Parlament Europejski jakoby Polska nie przestrzegała praw człowieka. „Polska, która wykazuje niesamowitą solidarność z ukraińskimi uchodźcami, jest tą samą, która broni życia od poczęcia. Nie ma dobrej i złej Polski. Jest jedna niesamowita Polska, która stoi na straży życia każdego człowieka” – podkreślają twórcy filmu.

Europejczycy są wdzięczni Polsce za: ochronę życia, ochronę dzieci nienarodzonych z niepełnosprawnością; przypomnienie, że embrion ludzki jest człowiekiem w początkowej fazie rozwoju; za bycie sumieniem Europy.

Film jest dostępny m.in. na kanale YouTube Fundacji JEDEN Z NAS, która należy do Europejskiej Federacji ONE OF US:

 – Często w takich momentach słyszę, że jesteśmy „duszą Europy”, co sprawia, że jestem bardzo dumny – mówi Jakub Bałtroszewicz. – Chcemy być głosem nienarodzonych, chcemy by Europa stała się dla nich miejscem bezpiecznym, miejscem, które rozpoznaje ich człowieczeństwo i broni ich godności – podkreśla prezes Fundacji JEDNE Z NAS.

W sobotę 7 maja w godzinach 11.00-13.00, w ramach brukselskich obchodów Dnia Europy, Federacja ONE OF US organizuje w Brukseli konwencję „Europa wierna ludzkiej godności”, w której będzie można wziąć udział również online.

Spotkania będzie w całości tłumaczone na język polski i dostępne na platformie ZOOM pod adresem: https://microson-be.zoom.us/j/89927167025?pwd=WDZNYi9FV1djRlRmQ0hjVVFLYUl0QT09 (Hasło: 297296; Webinar ID: 899 2716 7025).

Jak informuje prezes Fundacji JEDEN Z NAS, każdy kto przyłączy się wirtualnie do konwencji, będzie policzony jako jej uczestnik i tym samym – zgodnie z regułami oficjalnej Konferencji o Przyszłości Europy – Komisja Europejska będzie musiała przyznać, jak wielu z Europejczyków opowiada się za życiem.