Czy tabletka “dzień po” to aborcja? Zapraszamy na debatę ekspercką

by Przemysław Radzyński
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Instytut Katolickiej Nauki Społecznej organizują debatę ekspercką „Czy tabletka “dzień po” to aborcja?”.

Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt nowelizacji ustawy prawo farmaceutyczne, który przewiduje, że antykoncepcja awaryjna, tzw. tabletka “dzień po” będzie dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Czy ten środek jest bezpieczny? Czy jest dopuszczalny z etycznego punktu widzenia? O tym w debacie już 4 marca!

W dyskusji udział wezmą: dr Małgorzata Prusak, dr teologii, mgr farmacji, Przewodnicząca Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski; Aleksandra Gajek, pedagog, redaktor, analityk w Centrum Życia i Rodziny oraz Małgorzata Terlikowska, etyk, redaktor, przez lata dziennikarka radiowa. 

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Bilicka, dziennikarz i kulturoznawca, redaktor portalu e-civitas.pl.

Spotkanie odbędzie się 4 marca 2024r. o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym Instytutu dziedzictwa Myśli Narodowej przy ul. Gen. W. Andersa 20 w Warszawie. Wydarzenie będzie również transmitowane online.

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, które należy do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Instytut Katolickiej Nauki Społecznej.

Źródło: e-civitas.pl