Zamawiamy 105 mszy św. w intencji obrony życia – na 105. urodziny św. Jana Pawła

by Przemysław Radzyński
105 mszy św. w intencji obrony życia na 105. urodziny św. Jana Pawła II – to inicjatywa Rycerzy Kolumba, którzy zapraszają wszystkich do zamawiania Mszy św. na 18 maja 2025 r. Jak dotąd zamówiono już 30 Mszy św. w tym terminie. Jedna Eucharystia zostanie odprawiona w Boliwii – przez tamtejszego misjonarza.

– Wiemy, że św. Jan Paweł II jako dziecko w łonie matki również był zagrożony, jego matka miała propozycję aborcji. Na pewno temat obrony życia był dla niego bardzo ważny. Teraz gdy już jest w niebie, może nas w tym wspierać – mówi Rafał Szczypta, Rycerz Kolumba, dyrektor ds. Rodziny i Obrony Życia w ramach tej organizacji w Polsce.

Podkreśla, że inicjatywa wiąże się też ze świadomością, jak wielką wartość ma Msza św., jak wiele można przez nią wyprosić, wybłagać.

– Zachęcamy Rycerzy Kolumba, ale nie tylko – do włączenia się w tę inicjatywę. Zapraszamy wszystkich, by w swoich parafiach na 18 maja 2025 r., gdy przypadają 105 urodziny św. Jana Pawła II, zamawiali Msze św. w intencji obrony życia w Polsce od poczęcia do naturalnej śmierci – mówi Rafał Szczypta. Jak dodaje, warto to zrobić już teraz, gdyż może się okazać, że później terminy na ten dzień będą już zajęte. Podkreśla, że Msza św. nie musi być zamówiona dokładnie na 18 maja. – Jeśli to będzie kilka dni, a nawet tydzień wcześniej lub później, nie szkodzi – zaznacza.

Informuje też, że udało się już zamówić ok. 30 Mszy św. na 18 maja i dni okoliczne. Eucharystie sprawowane będą w całej Polsce, a jedna Msza św. odbędzie się nawet w Boliwii. Odprawi ją jeden z tamtejszych misjonarzy.

Rafał Szczypta podkreśla, że Mszy św. może zostać zamówionych dużo więcej. – Jeśli uda się, by odprawionych zostało 105 Mszy św. w każdej diecezji – będzie wspaniale – dodaje.

Przypomina, że Rycerze Kolumba podobną inicjatywę zaproponowali na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Do organizatorów dotarła wówczas informacja o ok. 80 zamówionych Mszach św. – Wierzymy, że również dzięki tej modlitwie udało się doprowadzić do zmiany prawa w Polsce i decyzji Trybunału Konstytucyjnego w 2020 r. o ochronie chorych dzieci – mówi Rycerz Kolumba.

Jak podkreśla, Rycerze Kolumba to organizacja, dla której obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest sprawą niezwykle ważną. Nie dotyczy to bynajmniej tylko dzieci nienarodzonych. To z inicjatywy małżeństwa, w którym mężczyzna należy do Rycerzy Kolumba, powstało w Kielcach hospicjum perinatalne. Wszyscy Rycerze w Polsce starają się wspierać to dzieło. Objęli hospicjum patronatem, podobnie jak Fundację Małych Stópek ks. Tomasza Kancelarczyka. – Pomagamy dzieciom chorym, dzieciom, których matki mają trudności – finansowe, mieszkaniowe. Zbieramy też środki na hospicja dla osób starszych – mówi Rafał Szczypta.

W Polsce jest prawie 7 tys. rycerzy Kolumba. Na świecie organizacja liczy ok. 2 mln. członków. Rycerze Kolumba należą do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Rafał Szczypta jest członkiem zarządu PFROŻ.

Źródło: KAI