Wezwanie do udziału w XXIV Dniu Papieskim oraz w Narodowym Marszu Papieskim

„Dramatem ostatniego roku jest forsowanie w Polsce CYWILIZACJI ŚMIERCI, zmierzającej do pozbawienia jakiejkolwiek ochrony dzieci w prenatalnej fazie życia aż do urodzenia. Z tego powodu nasze uczestnictwo w Narodowym Marszu Papieskim jest szczególnie ważne. Podkreśli ono naszą wierność i przywiązanie do dziedzictwa Jana Pawła II i wartości, jakie głosił” – napisała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia w Wezwaniu do udziału w XXIV Dniu Papieskim oraz w Narodowym Marszu Papieskim, który 19 października przejdzie ulicami Warszawy.

Warszawa, 10. 10. 2024 r.

Wezwanie do udziału w XXIV Dniu Papieskim
oraz w Narodowym Marszu Papieskim

Już 13 października obchodzimy XXIV Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Prosimy o szczególną refleksję związaną z tegorocznym wezwaniem.

W sobotę 19 października ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Papieski. Ma on przypominać postacie: św. Jana Pawła II, bł. Stefana Wyszyńskiego oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego 40. rocznica męczeńskiej śmierci przypada właśnie w dniu 19 października br.

Tych trzech wielkich Polaków walczyło o CYWILIZACJĘ ŻYCIA, której fundamentem jest poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Dramatem ostatniego roku jest forsowanie w Polsce CYWILIZACJI ŚMIERCI, zmierzającej do pozbawienia jakiejkolwiek ochrony dzieci w prenatalnej fazie życia aż do urodzenia. Z tego powodu nasze uczestnictwo w Narodowym Marszu Papieskim jest szczególnie ważne. Podkreśli ono naszą wierność i przywiązanie do dziedzictwa Jana Pawła II i wartości, jakie głosił.

Narodowy Marsz Papieski wyruszy 19 października o godz. 13.00 z Placu Zamkowego w Warszawie, aby ulicami Miodową, Bonifraterską, Muranowską, Andersa i przez Plac Wilsona dotrzeć do grobu ks. Jerzego Popiełuszki na terenie kościoła pw. św. Stanisława Kostki. Zwieńczeniem marszu będzie uroczysta Msza św. o godz. 16.00, pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, odprawiona w żoliborskim sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – skupiającej 41 ruchów – członkowie zarządu:

Jakub Bałtroszewicz prezes – Fundacja Jeden z Nas

ks. Tomasz Kancelarczyk Fundacja Małych Stópek

Grzegorz Nienartowicz – Fundacja ku Pełni Życia

Magdalena Bartoszewicz – Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu

Maria Gondek – Fundacja Fala Życia

Ewa Kowalewska – Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International Polska

Rafał Szczypta, Rycerze Kolumba

oraz Antoni Szymański – Kapituła Pro Ecclesia et Populo