Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości » Apel na Święto Młodzianków...

Apel na Święto Młodzianków Męczenników.

21  grudnia 2015 r.

Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników !

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników,  w dniu 28 grudnia.

Wspomnienie o mordzie dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro i eutanazja. Święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu (lub w dniu poprzedzającym jakim jest Niedziela Świętej Rodziny) w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia.

Apelujemy o zaangażowanie się w lokalne inicjatywy na rzecz obchodów tego Święta.

W imieniu Zarządu Federacji

(-) Paweł Wosicki – Prezes