05 lutego 2015

Konwencja Rady europy sprzeczna z konstytucja RP

31 stycznia 2015

Pomoc dla farmaceutów przeciwnych ellaOne

W związku z wprowadzeniem do sprzedaży pigułek „dzień po” bez recepty, Instytut Ordo Iuris przygotował oświadczenie, które powinno pomóc aptekarzom w uniknięciu ewentualnych konsekwencji prawnych, jakie mogłyby wynikać z odmowy sprzedaży preparatu zawierającego octan uliprystalu.

29 stycznia 2015

Francja maszeruje dla życia

Ulicami Paryża przeszedł X Marsz dla Życia. Wzięło w nim udział 45 tys. Francuzów. To więcej niż przed rokiem i, jak zaznaczają organizatorzy, liczba uczestników stale rośnie, od 10 lat. więcej
26 stycznia 2015

APEL ORGANIZACJI PRORODZINNYCH W OBRONIE WOLNOŚCI, KULTURY I RODZINY!

Na najbliższym posiedzeniu w dniach 4 – 6 lutego 2015 r. Sejm RP podejmie końcowe prace nad upoważnieniem Prezydenta RP do ratyfikacji Kon¬wen¬cji Rady Europy „O zapo¬bie¬ga¬niu i zwal¬cza¬niu prze¬mocy wobec kobiet”. Konwencja ta stosując inżynierię społeczną i pod pozorem przeciwdziałania przemocy zmierza do zmiany naszej kultury, tradycji, relacji małżeńskich i rodzinnych. więcej
27 stycznia 2015

Zostań liderem akcji „Jaś w każdej szkole”

Fundacja „Głos dla Życia” realizuje autorski program edukacyjny, skierowany głównie do uczniów (ale także do osób dorosłych). Jego uczestnicy zapoznają się z rozwojem człowieka w okresie prenatalnym (wykład i film). Otrzymują także model 10-tygodniowego dziecka poczętego (tzw. „Jasia”) wraz z broszurką ukazującą rozwój dziecka przed narodzeniem.

Międzynarodowy Kongres Ruchów i Stowarzyszeń o Rodzinie

240 reprezentantów 82 ruchów i stowarzyszeń z 27 krajów świata, spotkało się 22 – 24 stycznia na międzynarodowym Kongresie: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Organizatorem Kongresu była Papieska Rada do Spraw Rodziny, a jego głównym celem dyskusja nad Relatio Synodi, dokumentem końcowym październikowego zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego rodzinie.

26 stycznia 2015

Austriaccy homoseksualiści mogą adoptować dzieci

Austriacki Trybunał Konstytucyjny przyznał parom homoseksualnym prawo do adoptowania dzieci. Odpowiednie przepisy maja zostać wdrożone jeszcze w tym roku.

23 stycznia 2015

Spotkanie Zarządu PFROŻ z Sekretarzem KEP

23 stcznia br., w Warszawie,  delegacja Zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia spotkała się z nowym Sekretarzem Komisji Episkopatu Polski, biskupem Arturem Mizińskim.

21 stycznia 2015

Czy Słowacy zmienią Konstytucję dla dobra dzieci?

Dzięki działaniom organizacji Alliance for Family, która promowała petycję podpisaną przez ponad 400.000 obywateli, w lutym odbędzie się na Słowacji wiążące referendum. Będzie dotyczyło wpisania do konstytucji prawa dzieci do wychowania przez mamę i tatę oraz wolności rodziców w wyborze rodzaju edukacji seksualnej. więcej
20 stycznia 2015

Dopuszczenie ellaOne do sprzedaży w Polsce narusza Konstytucję

Decyzja Komisji Europejskiej z dnia 7 stycznia b.r., która zezwoliła na sprzedaż wczesnoporonnego preparatu „EllaOne” bez recepty nie obliguje Polski do dopuszczenia tego środka do obrotu.