12 lutego 2015

Dziecko trzech rodziców

Po latach debat, Brytyjska Izba Gmin zatwierdziła tworzenie embrionu ludzkiego z materiału genetycznego dwóch kobiet i jednego mężczyzny. Izba Lordów prawdopodobnie przyjmie ustawę, choć ta technika (podmienienie mitochondriom w kom. jajowej lub już w embrionie) budzi wiele kontrowersji.

11 lutego 2015

Wpływ par jednopłciowych na problemy emocjonalne wychowywanych dzieci

Nie potwierdziły się przypuszczenia, że dzieci w związkach homoseksualnych wychowują się tak samo dobrze jak w parach heteroseksualnych. W Wielkiej Brytanii na łamach British Journal of Education, Society & Behavioural Science ukazały się wyniki badań amerykańskiego socjologa prof. Paula Sullinsa, które pokazują, że dzieci, których opiekunami jest para homoseksualistów bądź lesbijek ponad dwa razy częściej cierpią na problemy emocjonalne.

10 lutego 2015

Kanadyjskie prawo pomaga zabijać chorych

Kanadyjski Sąd Najwyższy uznał jednogłośnie, że lekarze mogą „pomagać” w zakończeniu życia osób starszych i schorowanych. Sędziowie orzekając w sprawie Carter przeciwko Kanadzie uchylili ustawę z 1993 roku, zakazującą tzw. wspomaganego samobójstwa.

09 lutego 2015

Obrońcy życia apelują do Władz Świata

Poniższy Apel podpisano w piwnicy bloku śmierci – bloku 11 niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz. Po złożeniu podpisów obrońcy życia odmówili dziesiątek Różańca Świętego, litanię do świętego Maksymiliana Kolbego, a następnie pod Ścianą Śmierci modlili się za ofiary niemieckich, nazistowskich zbrodniarzy. Bezpośrednio z obozu zagłady udali się do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. proboszcza Józefa Niedzwiedzkiego i modlili się o szacunek dla życia każdego człowieka od poczęcia po naturalny kres.

06 lutego 2015

Sejm przegłosował ustawę ratyfikującą Konwencję „przemocową”

Rządowy projekt ustawy o ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, sporządzonej w Stambule dnia 11 maja 2011 r., został przyjęty przez Sejm.

04 lutego 2015

PFROŻ popiera wnioski skierowane do Marszałka Sejmu prze forum kobiet Poilski dot. Konwencji RE

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystąpiła z listem poparcia poparcia dla wniosków, jakie Forum Kobiet Polskich zgłosiło do Marszałka Sejmu RP.

05 lutego 2015

KONWENCJA RADY EUROPY SPRZECZNA Z KONSTYTUCJĄ RP

Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet wciąż czeka na ratyfikacje przez Prezydenta, niedługo ma się odbyć głosowanie w Sejmie. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami prawnym, które dostarczają argumentów i wskazują na niezgodność zapisów Konwencji z polską Konstytucją.

05 lutego 2015

Konwencja Rady europy sprzeczna z konstytucja RP

31 stycznia 2015

Pomoc dla farmaceutów przeciwnych ellaOne

W związku z wprowadzeniem do sprzedaży pigułek „dzień po” bez recepty, Instytut Ordo Iuris przygotował oświadczenie, które powinno pomóc aptekarzom w uniknięciu ewentualnych konsekwencji prawnych, jakie mogłyby wynikać z odmowy sprzedaży preparatu zawierającego octan uliprystalu.

29 stycznia 2015

Francja maszeruje dla życia

Ulicami Paryża przeszedł X Marsz dla Życia. Wzięło w nim udział 45 tys. Francuzów. To więcej niż przed rokiem i, jak zaznaczają organizatorzy, liczba uczestników stale rośnie, od 10 lat. więcej