Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

18 lutego 2015

List Otwarty do Pracowników Nauki ws. przemocowej Konwencji Rady Europy CAHVIO

 Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio oraz Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet wystosowały list do Pracowników Nauki dotyczący przemocowej Konwencji Rady Europy. Apelują o rzetelne zbadanie przyczyn przemocy i adekwatne do ich wyników działania:

więcej
17 lutego 2015

Biegną dla nienarodzonych

Już jutro lutego rozpocznie się bieg przez Amerykę niosący przesłanie wartości każdego życia i ludzkiej godności. W tym roku bieg rozciągnie się aż na 5 564 mile, jednak mimo takiej odległości chętnych jest kilkuset.

więcej
16 lutego 2015

SPRZECIW ORGANIZACJI PRORODZINNYCH WOBEC PRZEMOCOWEJ KONWENCJI RADY EUROPY

 Na najbliższym posiedzeniu Senatu (4 – 6 marca 2015 r.) podjęte zostaną prace nad upoważnieniem Prezydenta RP do ratyfikacji Konwencji Rady Europy CAHVIO. Polska Federacja ruchów Obrony Życia wyraża sprzeciw oraz wzywa osoby i organizacje przeciwne genderowej rewolucji kulturowej do działania. 

więcej
12 lutego 2015

Dziecko trzech rodziców

 Po latach debat, Brytyjska Izba Gmin zatwierdziła tworzenie embrionu ludzkiego z materiału genetycznego dwóch kobiet i jednego mężczyzny. Izba Lordów prawdopodobnie przyjmie ustawę, choć ta technika (podmienienie mitochondriom w kom. jajowej lub już w embrionie) budzi wiele kontrowersji.

więcej
11 lutego 2015

Wpływ par jednopłciowych na problemy emocjonalne wychowywanych dzieci

 Nie potwierdziły się przypuszczenia, że dzieci w związkach homoseksualnych wychowują się tak samo dobrze jak w parach heteroseksualnych. W Wielkiej Brytanii na łamach British Journal of Education, Society & Behavioural Science ukazały się wyniki badań amerykańskiego socjologa prof. Paula Sullinsa, które pokazują, że dzieci, których opiekunami jest para homoseksualistów bądź lesbijek ponad dwa razy częściej cierpią na problemy emocjonalne.

więcej
10 lutego 2015

Kanadyjskie prawo pomaga zabijać chorych

 Kanadyjski Sąd Najwyższy uznał jednogłośnie, że lekarze mogą „pomagać” w zakończeniu życia osób starszych i schorowanych. Sędziowie orzekając w sprawie Carter przeciwko Kanadzie uchylili ustawę z 1993 roku, zakazującą tzw. wspomaganego samobójstwa.

więcej
09 lutego 2015

Obrońcy życia apelują do Władz Świata

Poniższy Apel podpisano w piwnicy bloku śmierci – bloku 11 niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz. Po złożeniu podpisów obrońcy życia odmówili dziesiątek Różańca Świętego, litanię do świętego Maksymiliana Kolbego, a następnie pod Ścianą Śmierci modlili się za ofiary niemieckich, nazistowskich zbrodniarzy. Bezpośrednio z obozu zagłady udali się do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. proboszcza Józefa Niedzwiedzkiego i modlili się o szacunek dla życia każdego człowieka od poczęcia po naturalny kres. 

więcej
06 lutego 2015

Sejm przegłosował ustawę ratyfikującą Konwencję „przemocową”

Rządowy projekt ustawy o ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, sporządzonej w Stambule dnia 11 maja 2011 r., został przyjęty przez Sejm.

więcej
04 lutego 2015

PFROŻ popiera wnioski skierowane do Marszałka Sejmu prze forum kobiet Poilski dot. Konwencji RE

  Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystąpiła z listem poparcia poparcia dla wniosków, jakie Forum Kobiet Polskich zgłosiło do Marszałka Sejmu RP. 

więcej
05 lutego 2015

KONWENCJA RADY EUROPY SPRZECZNA Z KONSTYTUCJĄ RP

 Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet wciąż czeka na ratyfikacje przez Prezydenta, niedługo ma się odbyć głosowanie w Sejmie. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami prawnym, które dostarczają argumentów i wskazują na niezgodność zapisów Konwencji z polską Konstytucją.

więcej
Strona główna Magazyn "Głos dla życia" Sklep ProLife Biblioteka Obrońcy Życia Galeria zdjęć Linki Jeden z nas - Apel do Polek i Polaków

Biuro w Poznaniu: Fundacja "Głos dla Życia" ul. Forteczna 3, 61-362 Poznań, tel. (061) 653 03 95, fax (061) 653 03 94

Nr KRS 0000141695, Nr konta bankowego: 85 1090 1359 0000 0001 1472 2290 .

www.prolife.com.pl e-mail: federacjazycie@prolife.com.pl

Strony Internetowe Agencja Reklamowa Poznań eCreo.eu