Znajdujesz się w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

06 maja 2015

Prawda o procedurze in vitro

 W ostatnim czasie Rząd RP opracował i skierował do Sejmu projekt ustawy „o leczeniu niepłodności”, którego celem jest legalizacja procedury „in vitro” w naszym kraju. W sytuacji, gdy ogromna większość mediów publicznych i komercyjnych bezkrytycznie ten projekt popiera i przemilcza głosy etyków, naukowców i lekarzy wyrażających jednoznaczny sprzeciw wobec tego projektu, czujemy się w obowiązku przywołać i przypomnieć najważniejsze fakty na ten temat.

więcej
27 kwietnia 2015

Czy Prezydent rzeczywiście wspiera rodzinę? OŚWIADCZENIE PFROŻ

Pan Prezydent Bronisław Komorowski w dniu 15 kwietnia br. dokonał podsumowania swojej kadencji. Pragniemy odnieść się do przedstawionej w nim kwestii polityki prorodzinnej. Jest to bowiem obszar naszej aktywności społecznej i dziedzina szczególnie ważna.

więcej
26 marca 2015

Kolejny raz aresztowano kanadyjską działaczkę pro-life

Linda Gibbons została aresztowana za stanie przed „Morgentaler Hillsdale”, placówką aborcyjną w Toronto. W ten sposób wyrażała swój sprzeciw wobec aborcji.Kobieta nigdy jeszcze nie weszła do kliniki aborcyjnej. Swój sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci wyraża, stojąc w milczeniu z transparentem, na którym widnieje zdjęcie dziecka i napis: „Dlaczego mamo? Kiedy mam tak dużo miłości do podarowania”.

więcej
12 marca 2015

Zapraszamy Obrońców Życia na Jasną Górę

Zapraszamy na XXXV Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka naJasną Górę - 21 marca (sobota) 2015 r. Spotykamy się, aby otoczyć wspólna modlitwą każde nienarodzone dziecko oraz ich rodziców, a także polityków. Będziemy słuchać ciekawych wykładów, poznamy laureatów kolejnej edycji konkursu „Ocalić życie bezbronnemu”.

więcej
09 marca 2015

PFROŻ apeluje do Prezydenta o nieratyfikowanie konwencji przemocowej

W związku z przyjęciem przez Parlament RP ustawy umożliwiającej ratyfikację przemocowej Konwencji Rady Europy CAHVIO, zwracamy się do Pana Prezydenta o nieratyfikowanie tego dokumentu. Jego wprowadzenie w życie byłoby sprzeczne z istotą polityki prorodzinnej państwa.

więcej
27 lutego 2015

Nowy projekt ustawy o in vitro

Nową wersję projektu ustawy o leczeniu niepłodności opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Powstała ona m.in. w wyniku uzgodnień Komitetu Stałego Rady Ministrów, który zajmował się nim na początku lutego. Projekt w marcu ma trafić do Sejmu i zostać uchwalony przed wakacjami.

więcej
26 lutego 2015

Kolejny Bank Mleka Kobiecego w Warszawie

 W Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie został otwarty czwarty w Polsce bank mleka kobiecego. 

więcej
25 lutego 2015

Wezwanie do modlitwy przed ratyfikacją Konwencji przemocowej

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

 W dniach 4 - 6 marca  br. Senat RP podejmie decyzję w sprawie ustawy zezwalającej na ratyfikację przemocowej Konwencji Rady Europy CAHVIO. Dokument ten pod pozorem przeciwdziałania przemocy wprowadza do życia społecznego rewolucję cywilizacyjno-kulturową, opartą na neomarksistowskiej ideologii gender.

więcej
23 lutego 2015

40 Dni dla Życia

Wielki Post jest czasem szczególnej modlitwy w ramach kampanii „40 dni dla Życia” za nienarodzone dzieci zagrożone aborcją.

Kampania modlitewna została rozszerzona na cały świat. Jak podaje portal LifeNews.com. obejmuje już 252 miast w 19 krajach na całym świecie. Obrońcy życia modlą się przed placówkami aborcyjnymi o ratunek dla nienarodzonych dzieci. 

więcej
19 lutego 2015

Szwedzka polityk porównuje obrońców życia do islamskich ekstremistów

Mona Sahlin, była wicepremier Szwecji, a obecnie koordynator szwedzkiego rządu ds. zwalczania ekstremizmu, ustosunkowała się do listu położnej Ellinor Grimmark. W czasie debaty panelowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Sztokholmie, Mona Sahlin porównała położne, które odmawiają wykonania aborcji, do ekstremistów walczących w szeregach Państwa Islamskiego

więcej
Strona główna Magazyn "Głos dla życia" Sklep ProLife Biblioteka Obrońcy Życia Galeria zdjęć Linki Jeden z nas - Apel do Polek i Polaków

Biuro w Poznaniu: Fundacja "Głos dla Życia" ul. Forteczna 3, 61-362 Poznań, tel. (061) 653 03 95, fax (061) 653 03 94

Nr KRS 0000141695, Nr konta bankowego: 85 1090 1359 0000 0001 1472 2290 .

www.prolife.com.pl e-mail: federacjazycie@prolife.com.pl

Strony Internetowe Agencja Reklamowa Poznań eCreo.eu