12 października 2015

Apel PFROŻ przed wyborami parlamentarnymi

Wobec zbliżających się wyborów do Parlamentu RP, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 87 organizacji działających na rzecz obrony prawa do życia i praw rodziny, zwraca się
do wyborców z apelem o głosowanie tylko na tych kandydatów, których postawa i dotychczasowa działalność wskazują jednoznacznie, że w Parlamencie aktywnie będą dążyć

25 sierpnia 2015

Stop deprawacji w edukacji

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia* wyraża poparcie dla manifestacji STOP DEPRAWACJI W EDUKACJI, która odbędzie się w Warszawie, w dniu 30 sierpnia 2015 r. w godz.13.00-17.00 na Placu Zamkowym. Zwracamy się do rodziców, nauczycieli i wychowawców, młodzieży, o uczestnictwo w tej manifestacji.

22 lipca 2015

Stanowisko PFROŻ po podpisaniu ustawy o in vitro przez prezydenta

W związku z podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy legalizującej procedurę in vitro, wyrażamy raz jeszcze stanowczy sprzeciw wobec zawartych w niej zapisów. Pod pozorem leczenia niepłodności, obniża ona standardy ochrony zdrowia i życia ludzkiego w Polsce oraz

03 lipca 2015

Oświadczenie PFROŻ dot. decyzji Komisji Zdrowia Senatu RP

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z satysfakcją przyjmuje decyzję Komisji Zdrowia Senatu RP, która zarekomendowała Izbie Senatu RP odrzucenie przyjętego przez Sejm projektu ustawy „O leczeniu niepłodności” legalizującej in vitro.

30 czerwca 2015

Zaproszenie do modlitwy za Senatorów przed głosowaniem nad ustawą o in vitro

W dniach 8-10 lipca 2015 r. w Senacie RP ma być dyskutowany i poddany pod głosowanie rządowy projekt ustawy „o leczeniu niepłodności”, która de facto w bardzo szerokim zakresie legalizuje procedurę „in vitro”. Pomija etyczną, skuteczną i dużo tańszą metodę pomocy bezdzietnym małżonkom, jaką jest naprotechnologia.

24 czerwca 2015

Apel PFROŻ do Posłów RP dot. ustawy o in vitro

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwróciła się do Posłów z apelem o odrzucenie w jutrzejszym głosowaniu rządowego projektu ustawy „o leczeniu niepłodności”. Zwraca uwagę, że, projekt ten wprowadza w błąd, gdyż nie odnosi się do leczenia niepłodności, przyniesie też negatywne skutki zdrowotne i moralne dla rodziców, zwłaszcza matek.

01 lipca 2015

Apel PFROŻ do Senatorów dot. ustawy o in vitro

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do Senatorów RP o odrzycenie, przyjętej przez Sejm RP, destrukcyjnej ustawy o in vitro:

06 maja 2015

Prawda o procedurze in vitro

W ostatnim czasie Rząd RP opracował i skierował do Sejmu projekt ustawy „o leczeniu niepłodności”, którego celem jest legalizacja procedury „in vitro” w naszym kraju. W sytuacji, gdy ogromna większość mediów publicznych i komercyjnych bezkrytycznie ten projekt popiera i przemilcza głosy etyków, naukowców i lekarzy wyrażających jednoznaczny sprzeciw wobec tego projektu, czujemy się w obowiązku przywołać i przypomnieć najważniejsze fakty na ten temat.

27 kwietnia 2015

Czy Prezydent rzeczywiście wspiera rodzinę? OŚWIADCZENIE PFROŻ

Pan Prezydent Bronisław Komorowski w dniu 15 kwietnia br. dokonał podsumowania swojej kadencji. Pragniemy odnieść się do przedstawionej w nim kwestii polityki prorodzinnej. Jest to bowiem obszar naszej aktywności społecznej i dziedzina szczególnie ważna.

26 marca 2015

Kolejny raz aresztowano kanadyjską działaczkę pro-life

Linda Gibbons została aresztowana za stanie przed „Morgentaler Hillsdale”, placówką aborcyjną w Toronto. W ten sposób wyrażała swój sprzeciw wobec aborcji.Kobieta nigdy jeszcze nie weszła do kliniki aborcyjnej. Swój sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci wyraża, stojąc w milczeniu z transparentem, na którym widnieje zdjęcie dziecka i napis: „Dlaczego mamo? Kiedy mam tak dużo miłości do podarowania”.