23 marca 2018

APEL O BEZZWŁOCZNE PODJĘCIE PRAC NAD OBYWATELSKIM PROJEKTEM „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z ogromnym zaniepokojeniem przyjęła informację o odwołaniu planowanych posiedzeń Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, co wpisuje się niestety w cały proces opóźniania prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”.

14 marca 2018

24 MARCA – NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA; 9 KWIETNIA 2018 – DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA

Apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

W związku z Narodowym Dniem Życia, obchodzonym 24 marca, oraz Dniem Świętości Życia, obchodzonym w uroczystość Zwiastowania, które w tym roku wyjątkowo wypada 9 kwietnia, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca się do wszystkich o wspólnotowe i osobiste zaangażowanie w ich obchody.

01 marca 2018

STANOWISKO WS. TERMINU NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDÓW

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wyraża pełne zrozumienie
i poparcie dla inicjatywy Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Ustanowienie takiego dnia uważamy za bardzo potrzebne i zasadne. Jednocześnie apelujemy o szczególną rozwagę dotyczącą poszukiwania odpowiedniej dla niego daty. Pomysł, aby dniem tym był 24 marca wydaje się co najmniej niefortunny.

21 czerwca 2017

Stanowisko ws. obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z nadzieją na poprawę prawnej ochrony życia poczętych dzieci, przyjęła zapowiedź obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Inicjatywa ta, likwidując tzw. przesłankę eugeniczną aborcji,  ma na celu objęcie prawną ochroną życia dzieci prenatalnie chore, które zgodnie z obowiązującym obecnie prawem są tej ochrony pozbawione.

02 stycznia 2017

Oświadczenie PFROŻ w sprawie tytułu heroda roku

olska Federacja Ruchów Obrony Życia z zażenowaniem i oburzeniem odnosi się do faktu przyznania przez Fundację PRO – Prawo do Życia tytułu „heroda roku” prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.Podkreślamy, że zdecydowana większość obrońców życia nie podziela stanowiska Fundacji PRO w tej sprawie – przeciwnie,

20 października 2016

OŚWIADCZENIE PFROŻw sprawie dalszych działań na rzecz prawa do życia dla każdego poczętego dziecka i ochrony macierzyństwa

Wydarzenia ostatnich tygodni – „czarny protest” i związane z nim zawieszenie, przynajmniej na jakiś czas, parlamentarnych prac nad ustawą mającą zapewnić pełną prawną ochronę życia – są  dla obrońców życia dużym zaskoczeniem, ale też wyzwaniem. Znaczna część społeczeństwa, kobiet i mężczyzn, dała się przekonać demagogicznym i kłamliwym hasłom, że prawo chroniące życie wszystkich poczętych dzieci, zagraża zdrowiu i życiu kobiety. Co się stało, że część kobiet poczuła się zagrożona postulatami pełnej prawnej ochrony życia człowieka od momentu poczęcia? Przecież polskie doświadczenie pokazuje, że prawo chroniące życie dziecka poczętego, dobrze służy też jego matce, rodzinie i całemu społeczeństwu.

15 września 2016

PFROŻ: Projekt ustawy chroniący życie każdego dziecka został złożony w Sejmie

W dniu 14 września 2016 r., przedstawiciele Zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zrzeszającej 86 organizacji działających na rzecz obrony życia i rodziny, w składzie: dr Paweł Wosicki – prezes, dr inż. Antoni Zięba – wiceprezes oraz Lidia Klempis – członek Zarządu, złożyli w Kancelarii Marszałka Sejmu RP projekt ustawy zapewniający prawną ochronę życia wszystkim poczętym dzieciom – bez wyjątków! Projekt ten, w odróżnieniu od projektu obywatelskiego „Stop aborcji” utrzymuje obecnie obowiązujące rozwiązanie, które wyłącza spod sankcji karnej kobietę poddającą się aborcji.

24 marca 2016

APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa

Apelujemy do Posłów i Senatorów RP o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycznia 1993 r., w celu wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci i uchwalenie takiego prawa, które chronić będzie życie każdego człowieka od momentu poczęcia, bez względu na stan jego zdrowia czy okoliczności poczęcia. Opowiadamy się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego.

18 marca 2016

KONFERENCJA PRASOWA: „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaprasza na konferencję prasową „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”. W trakcie konferencji skomentowane zostaną dramatyczne wydarzenia w szpitalu położniczym w Warszawie, następnie przedstawiona zostanie treść apelu oraz jego eksperckie uzasadnienie.

27 stycznia 2016

Głos PFROŻ w sprawie programu RODZINA 500 plus

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, włączając się do narodowej dyskusji nt. proponowanego przez Rząd RP programu wsparcia rodzin wychowujących i utrzymujących dzieci kwotą 500 zł na dziecko w rodzinie, wyraża uznanie i wdzięczność Pani Premier i całemu Rządowi RP, za przygotowanie i determinację we wdrożeniu tego przełomowego dla polskich rodzin rozwiązania.